30 vreckoviek a pohľad z vlaku

Autor: Mária Vrška | 13.12.2013 o 14:11 | (upravené 13.12.2013 o 21:06) Karma článku: 5,62 | Prečítané:  807x

Pondelok – Bolí ma hrdlo, nemala som včera u Vesny piť studenú kolu. Nevadí. Svoje povinnosti si nejako odkrútim a večer sa teším na zumbu. 16.20h, pípa sms. „Danas nećemo imati trening,“ oznamuje tréner Mišo a mne klesá nálada o dvadsať bodov.

 

Utorok - Tečie mi z nosa. Bolí ma hlava. Doobeda sedím na gauči, na pol úst čítam mladšiemu rozprávky a nalievam sa teplým čajom. Vrecká aj kôš sú plné vreckoviek. Nevadí, prejde to. 13h, dvere sa nečakane otvárajú a vojde nachladený manžel, ktorý to v práci vzdal a mieri do postele. Do večera ťahám šichtu sama.

Streda - Upchatý nos. Zišlo by sa povysávať, navariť, trochu to tu dať do poriadku. Dvojročný syn kašle, skúšame ochutnať citrón. 15h, volám Helenke a ruším svoju účasť v Belehrade na besede s Ivanom Štrpkom. Do kelu! Treští mi v hlave, ani dnes nič zo zumby.

Štvrtok - Všade vreckovky. Konečne pripravím polievku a próju. Neide mi počítač, ten kábel je už úplne na šrot. Baterka detto. 12h, píše Vesna. Žalúdočný vírus z našich detí úspešne prešiel na jej dcéru. Sorry.

Piatok - Počítač sa umúdril, narýchlo vyberám zopár fotiek a utekám, nech mi Fotoljubiša urobí darčekový kalendár. Vzápätí si nadávam, že som mohla vybrať krajšie fotky. Bolesť hlavy doznieva, denná dávka 30 vreckoviek ma ešte drží. Dúfam, že dnes o 18.30 už konečne pôjdem na zumbu.

 

Občas sa sťažujem, že mám život nalinajkovaný, samý režim, harmonogram, kolotoč do kruhu. A občas, keď z toho kolotoča vybočím, môže mi byť zle a chcem sa vrátiť do svojich stereotypov. Lebo v nich vlastne cítim stabilitu. A stĺp potrebuje byť silný.

Čaká ma pekná sobota a nedeľa. Hlásia slnečno, 6 stupňov. Či už s vreckovkami alebo bez nich, teším sa na lepenie vianočných obálok a akciu v kulturáku kvôli čerstvej ročenke. Bude to tiež vybočenie z všedných koľají. Ono je to vlastne tak, že všetci máme svoje koľaje, sme sami sebe rušňovodičmi a záleží len na tom, cez ktoré okienko budeme vykukovať na svet. Bože, keby som bola taká múdra a silná, aby som si vždy vedela vybrať ten správny pohľad...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?