Telefonát s neznámou

Autor: Mária Vrška | 29.1.2014 o 15:05 | (upravené 29.1.2014 o 15:19) Karma článku: 11,46 | Prečítané:  1197x

Keď som sa naobed vrátila s deťmi zo škôlky, na stole na mňa čakal odkaz od svokry: „Volala ti pani Kuchtáková z Pančeva, bude volať ešte o 14h“. So svokrou máme oddelené domácnosti, ale spoločný dvor, aj spoločnú pevnú linku. Takže vďaka za odkaz a kým ohrievam deťom mlieko a púšťam im A je to!, rozmýšľam, kto je pani Kuchtáková.

 

Málokto mi volá na pevnú linku, väčšinou sú to hovory pre svokrovcov, preto nedvíham. Teda z času na čas zdvihnem, keď som sama doma. Keď telefón drnčí už piaty krát. „Do kelu, kto otravuje? Čo nechápe, že nie sme doma?!" šomrem nahnevane a nakoniec neochotne do čierneho slúchadla poviem haló? Zase niekto hľadá svokra, ktorý opravuje šijacie stroje alebo to bude pramamika. Zvláštne, kedysi dávno nám na displejoch nesvietilo, kto volá ... a tak mi v starej šnúre od pevnej linky ostal kus dejín a tajomstvo, kto sa asi ozve na druhej strane.

 

O 14h zavolala. Pekne sa predstavila, povedala, o čo jej ide a konverzácia sa spustila. V živote som tú pani nevidela, volala kvôli jednej knihe, čo však teraz nie je podstatné.  Mala príjemný hlas, kultúrny prejav a nechala priestor aj mne, aby nekvákala iba ona. Som introvert a telefonujem stručne. Okolnosti ma však podnietili k tomu, že som sa otvorila a opýtala som sa jej aj na zopár osobných vecí, už mimo témy. Hovorili sme spolu ako staré známe asi pätnásť minút. Nakoniec sa ospravedlnila, že ma zdržala, ešte raz sme sa dohodli na zaslaní knihy a keď som položila slúchadlo, cítila som sa príjemne.

 

A to ma prekvapilo. Niekedy nezdvihnem mobil dobrej kamarátke, lebo sa mi nechce rozprávať. Niekedy sa s nervami ozvem do drnčiaceho telefónu a rýchlo vybavím, čo treba. Ja vlastne nerada telefonujem. Radšej píšem ako rozprávam. Dnes som veľmi prekvapila samu seba. Čím to je, že som štvrťhodinu kamarátsky preklábosila s neznámou 75-ročnou dôchodkyňou, ochotne som pristúpila na jej žiadosť a dokonca jej tú knihu zoženiem a pošlem zadarmo?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?