Dilema

Autor: Mária Vrška | 2.2.2014 o 15:01 | (upravené 2.2.2014 o 15:17) Karma článku: 5,69 | Prečítané:  556x

Pol roka som nebola na Slovensku, už mi chýba energia Bardejova, smiech sesterníc a trochu aj mamino rozmaznávanie. Dnes som vzala kalendár a našla som ten najlepší termín 1. – 16. marec. Mama bude po rakúskom turnuse doma, sesterky majú východniarske jarné prázdniny, no najväčším gólom je termín prezidentských volieb. 15. marec, držte ma, môžem ísť voliť. No hneď sa zaseknem – do kelu, a koho?!

 

Politika ma nezaujíma. Poteším sa správam, že na návštevu nášho Srbska prišiel Čaplovič, Lajčák, Fico... ale to len z dôvodu blízkej spojitosti s mojou rodnou hrudou. Nepozerám správy, nesledujem titulky v e-novinách a že sa chystajú voľby, to viem len vďaka surfovaniu po blogu. Dnes som si prvý krát naklikala zoznam kandidátov a -nesmejte sa, prosím, poznám iba 4 mená. Z toho troch hneď odpisujem len kvôli vonkajšej nesympatii, bez dôkladného skúmania ich kampane, sľubom či politickej minulosti. Keď si predstavím ich tváre, slovník a spôsob vystupovania ... nemám záujem dať im svoj cenný hlas. Kto je Fischer, Mezenská, Šimko a spol., neviem. Mám si ich všetkých prácne vygoogliť, kým mi dve deti skáču po hlave?

Ostáva teda štvrté meno kandidáta, ktoré mi niečo hovorí. Viac ho poznám z divadla než z politickej scény, no zdá sa mi, že je to inteligentný, kultúrny pán, ktorého podobizeň si ako-tak viem predstaviť na poštovej známke. Ale je to skutočne on, môj výherca spomedzi všetkých? Či mám radšej po večeroch zodpovedne študovať profily ostatných uchádzačov o môj vzácny hlas? Hm, len keby sa mi chcelo... lebo keď si radšej naťukám Profesionálov, určite sa nasmejem viac.

 

Nuž teda, kandidátov je štrnásť a ja som jedna. Mám ešte mesiac a pol na premýšľanie, komu z nich obrazne podám svoju ruku. A aby som bola v obraze, asi začnem sledovať správy, lenže aj tu je otázne, ktorý kanál či noviny si vybrať. Dilema... a zase dilema.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?