Koniec srandy pri sporáku

Autor: Mária Vrška | 25.4.2014 o 15:14 | (upravené 25.4.2014 o 15:20) Karma článku: 7,95 | Prečítané:  827x

Vyštudovaná špeciálna pedagogička, s praxou, momentálne na materskej. Už sedem rokov chodím -obrazne povedané- v zástere okolo sporáka. A o pár mesiacov, keď aj Vili pôjde do škôlky, bude koniec tejto srandy. Je čas pripraviť si kvalitné CV-čko, z ktorého pán J.G. spadne na zadok.

 

Učiteľkovanie ma už asi nebaví, do školy sa vrátiť nechcem. Mala by som síce popoludní pokoj a voľné víkendy, aj plat je tu primeraný, no tie nervy! Mať denne uvrieskanú triedu dvadsiatich výrastkov... ach, nie. Baví ma písať, baví ma tvoriť, ale ružovo to nevidím ani v tunajších redakciách. Na stoličke lacnej dobrovoľníčky už sedím a trvalé miesto so zmluvou patrí len silným predátorom. Tak kam nasmerovať môj hlboký tvorivý potenciál?

Spomenula som si, že v našom meste funguje lokálna televízia. Je to srbská telka, lebo žijem v Srbsku, ale kedže je tu veľa vojvodinských Slovákov, spoločnosť má aj malé oddelenie slovenského vysielania. Pecka, toto chcem. Desať rokov som chodila na literárno-dramatické oddelenie do ZUŠ-ky, hrala som v rôznych divadielkach, chvíľu som pracovala v lokálnej telke na Slovensku, vyšli mi dve knižky a slovenský jazyk ovládam na výbornú, len to de, te, ne, le hovorím tvrdšie. Som dochvíľna, zodpovedná, kreatívna, mám organizačné schopnosti a okrem precízne vypracovaného životopisu môžem rovno ponúknuť aj návrh a podklady pre novú reláciu v slovenčine. Pre mladých. Raz týždenne. Hodinové vysielanie, kde sa na danú tému dynamicky strieda rozhovor v exteriéri, hosť v interiéri, hudba, ankety, krátke správy pre mládež, reportáže. Dobrý strih, sviežosť a prirodzenosť, bez bezpredmetných paravánov v pozadí, všetko v pohybe. Ktorý zamestnávateľ by nebral takú novú posilu s chuťou do práce? Či?

Realita je jedna vec, sny druhá. Prečo sa však hanbiť za svoje túžby, ktoré sa pri troche šťastia dajú ozaj zrealizovať? Myšlienky majú obrovskú silu a sny sú vlastne túžobné myšlienky v hlave. Keď ich vysielam do vesmíru, vrátia sa mi znásobené v rovnakej polarite. Pozitívne myslenie dokáže zázraky. Verím si, že by som tú prácu zvládla. Dôstojne, k spokojnosti šéfa J.G. Moje „síví" je originálne, pestré, zaujímavé a konečne som si začala vážiť samu seba. Aj keby som hneď nemala vlastnú reláciu, aj keby som hneď nemala stoličku so zmluvou či otovrené dvere. Pokusov a možností mám viac. A napokon, každá úspešná žena, ktorá je vo svojej práci mega, musela vypnúť sporák a povedať si „tak, a koniec srandy."

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?