Rakija po klinickej smrti

Autor: Mária Vrška | 7.11.2013 o 22:15 | (upravené 8.11.2013 o 12:46) Karma článku: 12,89 | Prečítané:  5086x

7. júl 1998. Dopravná nehoda, Bardejov. Traja mŕtvi namieste, štvrtý v kóme tri mesiace. Prebral sa. Vrátil sa do svojho tela a celý dokaličený bol najskôr odkázaný len na cudziu pomoc. V hlave mu však ostali jasné spomienky na všetko, čo zažil tam hore. Zabojoval. Šialene zabojoval a dnes, po pätnástich rokoch, sedí u mňa v kuchyni a smejeme sa nad pohárikom rakije.

Adrián počas autogramiády v parkuAdrián počas autogramiády v parkuMária Vrška

Adriána som od nehody nevidela. Odsťahovala som sa do iného mesta a chcela som zabudnúť na tú čiernu noc, v ktorej zomrel aj môj srdcový človek. A toto leto, v auguste, som nečakane dostala knihu. Daroval mi ju samotný autor, Adrián. Týmto sa nitky nášho priateľstva opäť zviazali a teraz, keď som staršia a možno aj trochu zrelšia a skúsenejšia, otvoril sa mi na neho nový pohľad. A poviem vám, tento človek ma obohacuje, približuje mi krásy prírody, vysvetľuje otázniky, poukazuje na dôležité veci a keď rozpráva o živote po tomto živote, s úctou a údivom ho počúvam.

Jeho príbeh sa radikálne zmenil vo chvíli, keď ho náraz vyhodil z auta von. Dvadsať minút v klinickej smrti. Telo nehybné, duch aktívny. V tej vyššej dimenzii videl a cítil všetko. A chcel sa ešte vrátiť na našu Matku Zem, do tela, ktoré si nesie krikľavo viditeľné následky. Otras a silné krvácanie do mozgu, polámané stavce, odumieranie mozgových buniek, zlomené rebrá, prepichnuté pľúca, zúžený spinálny kanál, roztrieštená sánková kosť, kvadroparéza... Ani si neviem predstaviť, aký to bol stav. Našťastie Adrián v sebe hľadal silu a bojoval. Vytrvalo, šialene. Dnes chodí, rozpráva a býva samostatne, sám v krásnom malom byte. Má rád históriu, cestovanie a miluje svoju chatu za mestom.

Veľmi ma potešilo, že Adrián prijal moje pozvanie na návštevu a vystúpil v Srbsku na vlakovej stanici. Za pár dní som od neho dostala mnoho zrniečok, ktoré chcem zasadiť do svojej hlavy... Prekvapil ma, ako podrobne pozná prírodu, život rastlín, koľko toho vie o liečivých bylinkách, zvieratách. A tiež o ľuďoch. Vie poradiť tak jednoducho, a zároveň účinne! Aké zvláštne, žije tu s nami v obklopení materializmu, no pritom neustále vníma aj duchovný svet v tej bezhraničnej dimenzii, z ktorej sa vrátil. Dni a týždne by nestačili na rozhovory o tejto téme. Aj preto napísal knihu „Omnia Vincit Amor“, do ktorej dal celú svoju dušu. Čítala som a musím podotknúť, že je písaná veľmi ťažkým, náročným štýlom, no netreba sa nechať odradiť. Na jej stránkach je dostatok krásnych myšlienok, ktoré vás môžu rozsvietiť. Stiahnuť si ju môžete zdarma na http://www.ulozto.sk/xkvQ2EU/adrian-sorger-omnia-vincit-amor-pdf. Adrián hovorí, že čoskoro pribudne nová, kompletnejšia verzia.

Na záver sa s vami podelím o zaujímavé úryvky z tejto knihy, ktorú autor vydal sám na vlastné náklady. Adrijane, svaka Ti čast...

...jedno z polámaných rebier mi prebodlo pľúca. Len bolesť v tele, duši a krv v ústach i všade navôkol. Tým som bol. Nuž ľahol som si na chrbát pod košatý strom. Nad sebou medzi konármi zahliadol som ešte dve posledné hviezdy Veľkej medvedice a povedal: „Do tvojich rúk, Otče a k tebe, Láska moja...“.

--

I videl som mnohé. Z vesmíru, miesta, ktoré bývali mi domovom, životy celé a všetkých v nich. No srdce v mojom tele ešte tĺklo kdesi tam, na zemi. Obklopené rudou páľavou to nepriateľov. No videl som aj tých, čo bojovali o môj život. Mojich rodičov aj všetkých tých, ktorých sťahovalo to zlo, čo stálo aj vôkol mňa.

--

A Veľký Otec vzal počiatky všetkých živlov, do ich stredu postavil živel Slobody – súčasť svojho srdca. Vzal ich do svojich dlaní – Lásky, aby tak stvoril človeka. Dušu každého jedného z nás.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Podomový šmejd s jadrom Únie

Žiadna „super EÚ“ s jedným pevným jadrom sa nechystá.

ŠPORT

Ramsaymu premiéra vyšla. Vie, že musíme hrať ešte lepšie

Slovenskí hokejisti porazili Česko.


Už ste čítali?