Psycho hra

Autor: Mária Vrška | 28.4.2017 o 14:39 | (upravené 28.4.2017 o 15:39) Karma článku: 10,29 | Prečítané:  18365x

Raz som dostala zaujímavú úlohu. Mala som nakresliť jednoduchý obrázok. Ten potom prešiel „psychologickým rozborom“ a výsledok ma pobavil.

Asi pred 15 rokmi, na študenstkej brigáde počas pauzy, nás v kolektíve zabávala študentka psychológie. Mali sme si pripraviť papier, pero a zapísať si sedem vecí: DOM, STROM, CESTA, PLOT, SLNKO, SEKERA, HAD. Našou úlohou bolo zo zadaných slov nakresliť ucelený obrázok, jednoducho, krátko (max. 5 min), tak, aby sme boli s výsledkom spokojní. Keď sme zložili perá, prišlo rozuzlenie – psychologický rozbor osobnosti. Skôr, ako vám pointu prezradím, určite si takýto obrázok nakreslite aj vy. A až potom čítajte ďalej.

 

 

(ozaj ste si už obrázok nakreslili?)

 

 

 

DOM – to si ty sám. Ak je dom malý, chudobný – si málo sebavedomý. Čím je dom väčší, poschodový, krajší – tým si sebavedomejší. Čím viac má dom detailov (kvety v oknách, záclonky, kľučka na dverách, dym z komína...), tým viac ti záleží na tvojom výzore. Ak vedú  k vchodovým dverám aj schodíky, asi sa vyvyšuješ nad ostatných.

STROM – partner. Ako blízko/ďaleko je strom od domu, tak blízko/ďaleko ste vo vzťahu pri sebe. Kto je na obrázku väčší, ten je dominantnejší. Ak je dom rovnako vysoký ako strom, ste rovnocenní partneri. Ak má strom veľa listov, láska je rozkvitnutá. Ak má strom holé konáre, hm... láska je tu chudobná.

CESTA – spôsob, ako si k sebe púšťaš ľudí. Rovná príjazdová cesta k domu – nemáš problém otvoriť sa každému. Čím je cesta kľukatejšia, tým ťažšie si k sebe ľudí púšťaš. Silní introverti kreslia od hlavnej cesty uzučkú vedľajšiu cestičku k domu.

PLOT – spôsob, ako si chrániš súkromie. Niekto si ohradí len dom, niekto dom aj strom. Niekto má plot krátky, niekto dlhý zo všetkých strán. Čím vyšší, hustejší plot – tým viac ti záleží na ochrane svojho súkromia.

SLNKO – optimista či pesimista? Čím hustejšie lúče, tým väčší optimista. Dobre naladení ľudia nakreslia slnku aj úsmev. Ak je slnko nakreslené iba ako guľa, prípadne ho zastiera mráčik, človek sa schyľuje skôr k pesimizmu.

SEKERA – problém. Kde ste ju nakreslili? Opreli o dom? Zaťali do stromu? Kde je sekera, tam riešiš aktuálny problém. Ten, kto práve žiadny problém nerieši, si zvykne ku sekere dokresliť pník.

HAD – sexuálny život. Čím je had dlhší, tým máš viac sexuálnych skúseností. A čím je viac pokrútený, tým si viac divokejší. A ak je had rovný ako palička, si ešte čistý ako ľalia.

 

Či je už na tomto výklade čosi pravdy alebo nie, posúďte sami. Určite je to však veselá hra, ktorú si môžete zahrať s kamošmi. My sme sa pri tom super pobavili.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gajdoš podľa švédskej firmy klamal o ponuke na stíhačky

Ministerstvo obrany sa voči tvrdeniam firmy Saab ohradilo.

PRIEVIDZA

V Prievidzi vypadlo dieťa z okna, rodičia boli pod vplyvom alkoholu

Nehoda sa stala v nedeľu popoludní.

PLUS

Nezabudnite, komunisti už raz na Slovensku prevrat urobili

Situácia v tých kritických dňoch bola trochu iná, než v českých krajinách.


Už ste čítali?