Ako si správne priať

Autor: Mária Vrška | 30.8.2019 o 23:21 | (upravené 30.8.2019 o 23:37) Karma článku: 2,19 | Prečítané:  863x

Pred časom som od tety dostala knihu. Je v nej návod, ako si správne poskladať myšlienky, aby sa vám splnilo všetko, čo si želáte. 7 pravidiel – a ono to ozaj funguje.

Teta je trochu do ezoteriky. Keď sa občas dozviem niečo z jej historiek, je to napínavé, zaujímavé a človeku sa niekedy až zatají dych. Asi pred rokom a pol mi darovala zvláštnu mincu – teda, je to obyčajné euro, ale teta ho akosi „zmagnetizovala“ a povedala, aby som tú mincu stále nosila v peňaženke, ktorá už potom nikdy nebude prázdna, lebo bude k sebe priťahovať peniaze.  To euro tam dodnes nosím... a naozaj, vďakabohu, peniaze tam akosi stále mám.

Alebo sa skontaktovala s jasnovidkou, vopred jej nič o sebe neprezradila, len tému problému – a tá vedma jej porozprávala také detaily, že teta len čumela. A ja potom tiež.

Takže keď som od nej dostala knihu, vedela som, že to bude niečo cool. Kniha sa volá Ako si správne priať. Veľmi zaujímavé, že keď som s tým prišla k mame, povedala – ale veď takú knihu som si kúpila aj ja. A keď som s tým prišla k blízkej kamoške, povedala – aj ja mám doma tú knihu. Tak som sa do nej s veľkými očakávaniami začítala.

Autor Pierre Franckh na 166 malých stranách opisuje 7 krokov. Už na strane 20 nabáda čitateľa, aby otestoval účinok. Rezervácia miesta na parkovanie. Pred odchodom z domu si podľa pravidiel treba priať, aby ste na konci jazdy autom našli na parkovisku voľné miesto (keďže nejazdím, priala som si, aby som v ten deň dostala ešte dve sms-ky). Ak pravidlá priania dodržíte, vaše želanie sa splní (splnilo sa). V čítaní som pokračovala aj druhý deň a skúsila som ľahší test č. 2. Vyšiel. Aj trojka vyšla... Boli to zatiaľ „malé“ želania, aby som sa presvedčila, že to funguje. A keď mi potom, o mesiac, o tri, o päť, vyšlo zopár mega želaní, tak som si bola istá, že má ten Pierre pravdu. Už dlhšiu dobu verím, že myšlienka je najsilnejšia energia na svete. Nemá hranice, určite sa oplatí rozmýšľať o tom a je zrejmé, že si priťahujeme to, na čo myslíme.

Tak aspoň v skratke, z rýchlika, tých 7 pravidiel. Kto chce podrobne, kniha vyzerá takto:

1. pravidlo – Jednoducho začnite

Treba začať s malými želaniami, aby sme sa presvedčili, že to funguje. Aby sme zažili pocit dôvery, lebo dôvera vytvára vieru. Rozum vyžaduje logické vysvetlenie a preto sa nás snaží presvedčiť, že to nemôže fungovať. Ale vedomá pozornosť priťahuje energiu a cvičenie robí majstra... o tom je prvá kapitola.

2. pravidlo – Správna formulácia                                                                                

Naformulovať želanie netreba tak, že ho CHCEME, ale tak, že ho už MÁME. A vždy si želáme v PRÍTOMNOM ČASE. Teda „mám peniaze“, a nie „chcel by som mať peniaze.“ Pri formulácii nesmieme používať slová so zápornou energiou, ako napr. „nie“, „žiadny“, „nechcem“...

3. pravidlo – Poďakovanie

Hneď po vyslovení želania sa máme poďakovať (Vesmíru, Univerzu, Zdroju, Bohu...), ako by sme už mali to, čo si želáme. Poďakovanie má veľmi pozitívnu silu, znásobuje, priťahuje, urýchľuje.

4. pravidlo – Presvedčiť rozum

Treba zmeniť spôsob myslenia. Všetko je len energia a tú možno usmerňovať. Platí zákon rezonancie a silu myšlienok treba využiť vo vlastný prospech.

5. pravidlo – Dôvera namiesto pochybností

Musíme absolútne veriť, že sa nám splní to, čo sme si želali. Že to už máme. Zrnko pochybnosti – a je to v háji. Verím, že mám to pracovné miesto. Je moje. Chcem ho, mám ho, robím tam. A hotovo. Lebo pochybnosť je niečo ako zrušenie objednávky.

6. pravidlo – Pripraviť sa na „náhody“

Vesmír si vždy hľadá tú najrýchlejšiu a najľahšiu cestu. A želania môže splniť prekvapivým spôsobom.

7. pravidlo - Nájsť tie skutočné, veľké priania

Priania, ktoré sa splnia, nás vždy zmenia. Skúmaj, čo si naozaj želáš, lebo sa ti to splní. Bude potom tvoj život šťastnejší?

 

Tak čo si vlastne želám? Byť zdravá? Mať peniaze? Byť spokojná? Každý deň si želám kopec drobností. Aby mi to hravo išlo na teréne v práci. Aby mi mal kto postrážiť deti. Aby dnes svokra varila namiesto mňa. Aby mali v obchode čerstvý zázvor. Aby mi nečakane prišli nejaké peniaze. Aby sa mi vydaril koláč. A ono to, prisámvačku, funguje.

Hm, lenže našlo by sa zopár mega želaní, ktoré sa zatiaľ nesplnili. Ale ja viem prečo. Lebo som im zatiaľ venovala málo pozornosti, lebo som si ich celkom nesformulovala do jasných myšlienok, alebo som málo verila, cítila som pochybnosť. Postupom času myšlienky opísané v knihe zapadli v mojom mozgu prachom. Mala by som si tie pravidlá prečítať ešte raz.

Pierre Franckh najprv na túto tému robil iba prednášky. Ľudia ho žiadali, aby všetky múdrosti spísal do knihy. „Viem, že tú knihu napíšete,“ povedala mu raz po prednáške jedna dáma.

„Ako to viete?“ usmial sa Pierre.

„Pretože si to želám.“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kočnerovo sledovacie komando vyškolili za dva mesiace. Bol v ňom aj policajt

Mlynarčík, ktorý sa podieľal na sledovaní, dnes pracuje ako policajný vyšetrovateľ.

Polícia zadržala po incidente v reštaurácii ministra Sólymosa

Podpredseda vlády mal byť pod vplyvom alkoholu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Všetko, čo potrebujete vedieť o impeachmente Trumpa

Žaloba už beží na plné obrátky.


Už ste čítali?