Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako ma vyhodili z práce (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

"čo ma to všetko vlastne malo naučiť"

To, že keď raz urobíš kompromis so svojimi zásadami, so svojim svedomím, každý ďalší kompromis urobíš ľahšie a ľahšie a posunie ťa to niekam, kde nechceš a odkiaľ sa ťažko vracia. Toto sa stalo Bugárovi. Naopak, Sulika si vážim preto, lebo neuhol ani o krok. Sorry, že som do toho zamiešal politiku.
 

 

Neprimeraný príklad. Odhliadnuc od toho, že si do toho zamiešal ešte aj politiku.
 

Čo je zlé na politike?

Ukázal príklad z reálneho života. Sulíka za to ohovorili a urobili z neho väčšieho zločinca a škodnú Slovenska, ako toho, čo ukradol viac peňazí, ako stáli nové voľby. A SMER za tú dobu rozflákal veľmi veľa, rádovo v miliardách a to euro a nie korún. Takže Sulíkov čin stál iba 8 mil. eur a záležalo iba na voličoch, či dovolia SMERu balamutiť ím mozgy. V tom sa Sulík prerátal a nechápe, ako môže byť väčeina Sovenska taká blbá.
Koniec politického úvodu k téme.

A tu sa ukázalo, akú silu má značka, že médium prežije aj s blbým vedením, ak je dostatočne dlho zavedené. Ale nemusí to trvať večne a môže ím to priniesť minimálne finančné straty, keď to niektorí zákazníci pochopia. Viac by to však pochopili, keby bola konkurencia. :)
A tu je krása kapitalizmu, že každý si môže zohnať investora za založiť si vlastné médium a vydávať, čo chce. Lebo konkurencia by to mala ťažké, ak by zavedenú firmu riadilo dobré vedenie s dobrými zamestnancami, že? :)

Č sa kompromisu týka, ak by ho neurobila, dopadla by rovnako a skôr. Možno by našla lepšiu prácu a možno nie. O možnostiach, ktoré mala pri prvom kompromise a keď ju vyhodili nevieme. Mohla sa však chystať na odchod. Človeka to v mladosti však nenapadne, že môže byť vyhodený, aj keď si robí svoju prácu ako najlepšie vie. Tam už pomôže len obrátiť sa na druhý odstavec a nájsť si prácu, kde ťa ocenia, alebo si ju sama vytvoriť a byť za svoj neúspech plne sám zodpovedný.
 

Na politike nie je zlé nič...

Teda okrem toho, že ju robia nesprávni ľudia s nesprávnymi pohnútkami.
 
Hodnoť

Dobre ťa chápem

Prežila som - a ešte aj na dôchodku prežívam - podobné veci. Nič nás to nemá naučiť, je to len frčka do nosa, aby človek zostal bdelý a hádam nespyšnel. Mňa život nikdy nenaučil pokore, možno preto sa o to stále pokúša. Trošku poznám dolnozemské vojvodinské literárne prostredie - a možno by som aj vedela za Straku dosadiť konkrétnu spevavú osobu.
 
Hodnoť

 

Viem, že cítiš nespravodlivosť, lebo to celé zrejme aj veľmi nespravodlivé bolo.
A to ma veľmi mrzí, lebo vidieť, že si tú prácu mala rada.

No len ono je to presne o tom, že novinár, zvlášť šéfredaktor, (aj keď, samozrejme, ide o detský časopis a nie investigatívu) nikdy nemôže uverejniť niečo, o čom je presvedčený, že do tlače ísť nemá.
To je základná novinárska zásada a etika.
Ak je do toho tlačený, má v tej chvíli odísť a odíde so vztýčenou hlavou.
Vo chvíli, keď sa tomu poddá, ono si ho to nájde tak či tak, len o čosi neskôr a už neodíde so vztýčenou hlavou, ale ponížený.

Ale hlavu hore, stávajú sa horšie veci! :-)
 
Hodnoť

 

Taketo nepravosti su bezne, ked chce sef dosadit svojho cloveka. Bud rada, ze to mas za sebou a nemusis tam sediet s tymi dvomi. Zazila si neprijemnu skusenost, ktora ta posunula na miesto, kde budes moct byt sama sebou. Drzim palce.
 
Hodnoť

Obdivujem ťa Mária pre tvoj záver blogu

"Pozeráme sa na rovnakú vec, ale každý máme svoj uhol, svoj pohľad, svoju pravdu. Ktovie, akú pravdu má Straka.
A druhá vec je otáznik. Veľký, ešte nezodpovedaný otáznik, čo ma to všetko vlastne malo naučiť."

Máš úroveň! Namiesto zatrpknutosti sa snažíš vziať si z každej udalosti poučenie.

V dobrom závidím tvojmu manželovi aj deťom, život s takou optimistkou musí byť super.
 
Hodnoť

NIEČO K PODSTATE VECI...

...by som mal.

Občas mám (viac ako) dojem, že "naša" generácia je tá posledná,
ktorá dokáže vidieť v BEZOČIVÝCH (tiež)"ľuďoch" to, čím v skutočnosti naozaj sú.

Čo sa stalo...?
Urobili sme chybu.
Ustúpili sme im.
(...aj keď...hm...chybu?
VĎAKA BOHU (osudu, Vesmíru, rodičom), že sme iní!!!!)

Nuž, a ako z toho von...?
Je mi ľúto, že som nezískal (nedovolil som sám sebe získať) také "zručnosti" (vedomosti),
ktoré by mi umožnili stať sa od bezočivcov
TOTÁLNE nezávislým.
Žiaľbohu, teraz mi neostáva nič iné, než že sa musím naučiť "ich" ignorovať--
našťastie ("našťastie" za seba) mám ten dojem, že sa mi to darí:
hoci aj za tú istú cenu, akú uvádzate vo svojom článku, milá autorka, Vy:
za cenu "straty".

Krátky historický exkurz (ach, len sa, PROSÍM, a ešte raz PROSÍM, nezľaknite:
počas španielskej občianskej vojny sa v katálanskej Barcelone nakrátko (tuším na pol roka) podarilo vytvoriť skutočne demokratický "štát", založený na samospráve:
každý človek si tam bol rovný v hlase s každým iným.
Paradoxné je, že za jeho rýchlym koncom nebol nakoniec fašista Franco,
ale stalinistickí komunisti,
raziaci dogmu,
že "obyčajný" človek je len blbec,
ktorého musí riadiť elita (tu: stalinistickí komunisti).
(historické fakty viac viď Orwell: Hold Katalánsku).

...a čo som tým chcel povedať...?

...že ako "Husákove dieťa" sa pripájam k Vášmu nevyslovenému názoru, milá autorka,
a, síce vulgárne, lež ozdravujúco, tvrdím:
s--ť na nich,
nech sa poj--ú medzi sebou navzájom;
keď už to ONI nevedia inak,
tak JA to INAK (!!!) viem.

...Dáko už prežijeme aj bez ich mocenských bojov.

Ak to tak chcú mať, tak nech sa páči
:-DDD
tí po "nich" budú ešte horší.

---
 
Hodnoť

 

Casopis bez nazvu, ludia bez mien ... Ostatne skoda komentovat. Presne preto sme tam, kde sme. Len aby bolo dobre, do nicoho sa nenamocit, s nikym sa nedostat do otvoreneho stretu ...
 

tu mame aj nazvy

ale pani mi pride trosku nevyrovnana.... https://mariavrska.blog.sme.sk...
 
Hodnoť

 

Nesuhlasim s tym, ze kazdy to vidi z ineho uhlu a ma svoju pravdu. Ak to bolo, ako pise autorka, tak sposob, akym ju prepustili alebo zmenili pozicii bol neslusny az nechutny. To iste plati o Strakovom spravani. A to su fakty, nie videnie veci z ineho pohladu. Je vecou kazdeho, ako sa k takejto situacii zachova a co si z nej zoberie. Ale ja by som sa pravdepodobne od takychto ludi odstrihla a uz vobec by som pre nich nepracovala. Keby som si to mohla dovolit.
 
Hodnoť

Ja by som zasa rád poznal

meno toho nomenklatúrneho kádra s pseudonymom Straka. Nevieš pomôcť nejakým jeho dielkom alebo poslať jeho meno cez správu?
 

 

Tipoval by som pána

s tým nabubrelým umeleckým menom ZSJ. Výzorom mi pripomína nášho hranatého expremiéra.
 

 

Meno Ti bude nanic kedze je to v Srbsku. Mimochodom Maria: uz ste zistila aj sama ze tam to tak jednoducho funguje v tom malomestiackom prostredi a funguje to tam tak prakticky vsade.
 
Hodnoť

...

Clovek ma v zivote najmenej dve moznosti.

Bud bude robit, co ho bavi. Ale potom preco chce za to este pytat peniaze?
Alebo bude iba robit.

Strakov je plny svet. Ak je Straka sefov clovek, je to sefova vec. To je vertikalna struktura moci. Bud ju bude clovek akceptovat alebo moze ist robit nieco ine. Ze to cloveku stiska ego? To je zivot. Clovek sa musi vediet od prace odosobnit a zit si sukromny zivot podla seba.

Vysledkom tohto clanku je, ze Straka si pise dalej. A autorka robi korektorku. To jej zjavne nevadi. Tam uz je jej fuk, kto clanky pise. Zaujimave. Keby sa zmierila s tym, ze Straka je prezleceny sef, tak si by sa tam mohla hoviet dodnes a svojou diplomaciou si postupne zavadzat aj svoje pravidla.
Trpezlivost ruze prinasa.
 
Hodnoť

 

Bolo to zaujímavé čítanie. Ale pravda je vždy len jedna. Neschopnosť dvoch ľudí nájsť komporomis a hádzanie zodpovednosti za svoje vlastné činy na vrub iných, to je v preklade formulka, ktorú autorka textu spomenula v závere: každý má svoju pravdu. Svoju pravdu môže mať hlupák, svoju pravdu môže mať namyslený, môže ju mať kráľ i roľník, celebrita, bezdomovec. Hocikto. Svoju zodpovednú pravdu, a teda pravdu, pri ktorej prevezmete za ňu plnú zodpovednosť, môžete nájsť však len raz za čas. Ostáva skrytá za egoizmom ľudí, ktorí svoje činy hádžu za vinu niekomu inému, a teda - nedokážu vo svojom vnútri prijať fakt, že spravili chybu. Ale my sme ľudia omylní, dokážeme uznať, že sa mýlime, našou filozofiou je pravda, otvorenosť a oddanosť. Preto môžeme na plnú hubu povedať: Straka je hlupák. Buď sa mu nesprávne vyvinul mozog, možno dostal od rodičov absolútne odpornú výchovu, alebo za svoj život stretol nesprávnych ľudí. Zodpovednosť za to však nesie Straka sám, nie VY. Nenesiete podieľ na tejto vine, Straka nemá svoju pravdu, môžete s kľudom a gráciou odhodiť jeho tlak z vašich pliec a povedať otvorene. Že Straka nebol ten správny človek,.. a že redakcia upadla jeho vinou. Stratila vás
 
Hodnoť

Takých Márií je tisíce !!!

na ministerstvách, na úradoch, na magistrátoch, na krajoch ...
Máte svoju kvalifikáciu SVŠT v BA napr. dopravné stavby a víťazi volieb dosadia svojho nominanta s Trnavskou UNI zameranie asi stačí uviesť školu (napr. v BA progresívny neodborník) alebo telocvikár z Hýdu šéfom na Min. dopravy ? Veď tí ľudia nemajú ani fundamentálne vedomosti zo stavebníctva a ešte k tomu špecializáciu z dopravy, tak čo môžete od nich očakávať ?! Len sa čudujem keď oni sami aj rozvetvenou rodinou, prečo nechodia k holičovi, masérovi, keď majú problémy so srdiečkom, žalúdkom, ľadvinami alebo očami ?????????? Načo chodia k doktorom a to ešte prednostne !!!! lebo ON je NIEKTO !!!
A zub mu môže vytiahnúť podľa ich "logiky" aj zručný zámočník !!! alebo dedinský kováč !!
Pri takých tĺkoch a nenažrancoch idú robiť to na čo nemajú sa treba zobrať hneď a zaraz a odísť !!!
Psychické narušenie ani nezbadáte ako sa po čase prejaví !!! niet nad pohodu v práci a radosť z vykonaného bez toho že už pri vstupe do práce keď vidíte tĺka, hňupa čo t*t tomu rozumie s lepším platom, slabší od vás sa vám dvíha adrenalín !!! každodenne !!!
 


Najčítanejšie


 1. Dominika Dongova: Návod na to, ako milovať muža 173
 2. Mišo Šesták: Ruský generál: Slováci od Detvy sú polodivoký národ 172
 3. Vladimir Kurajda: Nórsko je konečne lacné 129
 4. Martina Paulenová: To máte chlapčeka? 126
 5. Michael Achberger: Potravinová pyramída: takto budete jesť zdravo a aj schudnete 125
 6. INESS : Gastráče: Tri argumenty a päť pseudoargumentov 60
 7. Stanislav Thomka: V Martine si priplatíme za cestu MHD. 1 euro za 1 zástavku? Taká je realita. 54
 8. Zuzana Pelaez: “Výchova dívek v Kolumbii” alebo “Vyrastie mi tu z dcérky namyslený ufňukanec?” 50
 9. Michal Šimečka: Ako dopadnú protesty v Bielorusku? 47
 10. Martina Hilbertová: Kto je v práci diskriminovaný viac ako ženy? No predsa matky 46

Rebríčky článkov


 1. Miroslav Galovic: Slovenské Černobyle. Rekapitulácia prvej série.
 2. Štefan Vidlár: Jin a Jang
 3. Jozef Legény: Sulíkova energetická zrada - Slovensko zadný dvor nemeckej energetiky?
 4. Robert Štepaník: diel 45 - cover me
 5. Štefan Vidlár: Zabili nám Ferdinanda
 6. Miriam Studeničová: Nekompromisná kritika knihy Jozefa Kariku "Strach"
 7. Adriana Boysová: Ako sa do neba kričí, tak sa z neho ozýva
 8. Vladimír Krátky: Nad Bratislavou sa blýska, hromy divo bijú !
 9. Kristína Jakubičková: Ako prekonať samu seba alebo beh na Pajštún
 10. Dominik Parajka: Prekvapil ma! Nový Hyundai i10 test


Už ste čítali?